aDSC_4004 aDSC_4004

North American Open 2012 - Ramy is back !

27.02.2012 14:19

26.2.2012 Great performance of James Willstrop

James Willstrop našel recept na hru Ramyho Ashoura. Velmi zdařilý taktický výkon Willstropa. S výjimkou třetího setu nepustil Willstrop Ashoura do vedení. Willstrop nekončící sérií lobů zpomaloval tempo hry, Ramy Ashour se nedoázl takovému stylu hry přizpůsobit. Dlužno zmínit i to, že ani jeden z borců se neuchyloval k diskusím s rozhodčími a gentlemansky dokázali nejen přiznat nejen vlastní chybně zahraný úder, nýbrž i v průběhu hy ocenit kvalitu soupeře.

Záznam finále i dlaších zápasů turnaje k vidění online na SquashTV.

zdroj foto : PSA World Tour

24.2.2012 V dnešním finále se střetne James Willstrop a Ramy Ashour. Willstrop si již postupem do semifinále zajistil návrat na pozici světové jedničky. Ve druhém semifinále dokázal snad již definitvině uzdravený Ramy Ashour přehrát Nicka Matthewa.

Zápas mezi Gaultierem a Willstropem byl (standardně) poznamenán častou diskusí Francouze s rozhodčími. Rozhodčí nejprve upozornili Grega Gaultiera, že s ním nemohou probírat každý odehraný míček, následně dostal Gaultier i oficiální varování. Následně si Greg vyžádal konzultaci s rozhodčím a stěžoval si na způsob hry Jamese Willstropa, zejména blokování výhledu a časté narážení do těla. Ani s touto stížností neuspěl a tak zápas mohl pomalu skončit.

V hlavním představení večera předvedl Ramy Ashour squashový výkon z jiné planety. Ačkoliv Ashour prohrával 10/7 v prvním setu a 8/4 ve druhém, dokázal obě koncovky získat pro sebe. První dva sety se hrály 45 minut. Ve třetím setu již Nick Matthew - pověstný svou nezničitelnou kondicí - naprosto odpadl a po šesti minutách hry slavil Egypťan postup do finále.

James Willstrop (Anglie) Gregory Gaultier (Fancie) 3-1 (11-9, 6-11, 11-7, 11-5) 96 minut

Ramy Ashour (Egypt) Nick Matthew (Anglie) 3-0 (12-10, 13-11, 11-3) 52 minut

24.2.2012 Semifinále je tu.Nasazení stále drží své pozice a tak v semifinále uvidime nejlepší čtyřku. Lahůdkovým zápasem dnešního večera bude zápas Ramyho Ashoura s Nickem Matthewem. Oba měli v držení post světové jedničky, oba vyhráli mistrovství světa. Jejich vzájemné zápasy (6:9) hovoří ve prospěch Ramyho Ashoura. Profily obou hráčů a statistiku vzájemných zápasů můžete nahlédnout zde. I druhé semifinále slibuje zajímavý zápas mezi Jamesem Willstropem a Gregem Gaultierem (taktéž byli v držení postu světové jedničky - byť oba pouze jeden měsíc). Závěr roku 2011 (při nuceném odpočinku zraněných Matthewa a Ashoura) opanovali právě tito dva borci.

Dnešní program: (pokud chcete sledovat přímý přenos, vydržte do půlnoci). Přenosy zápasů budou k vidění online na SquashTV.

• Simon Rosner 1-3 (7-11, 6-11, 11-9, 6-11) Nick Matthew

23.2.2012 Druhé kolo turnaje je historií. Jediným nepostupujícím nasazeným je Malajec Azlan Iskandar, který ve druhém setu vzdal kvalifikantovi Karim Abdel Gawadovi z Egypta. Všechny zápasy byly jednoznačné, o čemž svědčí i fakt, že pouze dva zápasy skončily 3:1, pouze Nick Matthew a Amr Shabana dovilili svým soupeřům (Olli Tuominen, Adrian Grant) získat jeden set. Snad bude čtvrtfinále dramatičtější.

Dnes je možné se podívat na zápasy:

• [1] James Willstrop Anglie vs [6] Amr Shabana Egypt
  • [Q] Karim Abdel Gawad Egypt vs [3] Gregory Gaultier France
  • [4] Ramy Ashour Egypt vs [5] Karim Darwish Egypt
  • Simon Rosner Německo vs [2] Nick Matthew Anglie

V rámci turnaje vyhlásil guvernér Virginie den 22.2.2012 za den squashe ve Virginii.

Guvernér Virgine vyhlásil den squashe

22.2.2012 První kolo turnaje v Richmondu je komplet uzavřené, snad jediné překvapení s konečným koncem se odehrálo druhý hrací den, kdy nasazený Holanďan [7] Laurens Jan Anjema prohrál utkání s Alister Walkerem (Alistera jsme dříve vídali v dresu Anglie, nyní reprezentuje Botswanu) v pěti vyčerpávajících setech : 11/7, 8/11, 11/8, 5/11 a 10/12.

Ve velkých existenčních potížích byl ale také [2] Nick Matthew. Absolvoval 92 minutový maraton s nenasazeným hráčem Columbie Miguel Angel Rodriguezem (29 na PSA) , který ho jistě stál hodně sil : 14/12, 10/12, 11/9, 9/11 a 11/5. Nick, který se o titul na tomto turnaji pořádaném od roku 2006 uchází již po třetí v řadě za sebou, po zápase konstatoval, že "byl na konci čtvrtého setu připravený nasednou na letadlo domů". Do pátého setu se nakonec Nickovi podařilo lépe nakročit a získaný náskok již nepustil a zápas dotáhl do vítězného konce.

21.2.2012 První kolo hlavní soutěže je z poloviny odehrané, do druhého kola postoupili : [1] James Willstrop vs Thierry Lincou, Adrian Grant vs [6] Amr Shabana, [8] Azlan Iskandar vs [Q] Karim Abdel Gawad a Shahier Razik vs [3] Gregory Gaultier.

Dnes v úterý v nočních hodinách našeho času uvidíme především [4] Ramy Ashoura, [5] Karim Darwishe, [7] Laurens Jan Anjemu a [2] Nick Matthewa.

20.2.2012 Jan Koukal bohužel neuspěl v posledním druhém kole kvalifikace do hlavní soutěže na North American Open 2012 a prohrál s hráčem Nového Zélandu Campbell Graysonem (57 na PSA) je čtyřech setech : 12/10, 3/11, 9/11, 3/11. Kvalifikace tak byla ukončena a 8 vítězných hráčů doplnilo listinu hlavní soutěže. Prvních osm zápasů se odehraje dnes, druhých osm zápasů v úterý 21.2.

14.2.2012 Již zítra v sobotu 18.2. startuje kvalifikace na další bohatě dotovovaný turnaj v squashovém světě. Ve Spojených státech v Richmondu probíhá v rámci World Series North American Open 2012. O titul se popere 32 hráčů v pěti kolech :-). Nasazeným hráčem 1 je [1] James Willstrop, dvojkou pak [2] Nick Matthew. Na soupisce hráčů je zatím k vidění i [4] Ramy Ashour. Hlavní část soutěže začíná v pondělí 20.2. Přenosy zápasů budou opět k vidění online na SquashTV.