aDSC_6658 aDSC_6658
aDSC_9390 aDSC_9390

Jeden game s Maheshem Mangaonkarem

Mahesh Mangaonkar, čerstvý vítěz PSA turnaje Prague Open 2012, poskytl naší redakci bezprostředně po finálovém zápase krátký rozhovor. Mahesh byl v měsící 11/2012, jako 18-ti letý, světová 2 v juniorském rankingu (v prosinci 2012 klesl na 4 příčku). Vítězství v Praze bylo jeho prvním na okruhu PSA a posunulo tak rodáka z Bombaje v žebříčku dospělých squashistů těsně před bránu TOP 100 na 104 pozici.

 

Nejdříve bychom vám chtěli pogratulovat k vítězství, váš poslední zápas s Lucasem Serme byl opravdu heroický, od třetího setu jste si postupně oba stěžovali na křeče. Musel to být opravdu fyzicky velmi vyčerpávající zápas.

Křeče mě chytaly do lýtka, do krku, do prstů u ruky. Opravdu mě to stálo hodně sil, jsem totálně dehydratovaný. Už je to dost dlouho, co jsem naposledy vyhrál pětisetový zápas. Tenhle byl rozhodně nejdelší a nejtěžší.

Je to váš dosud největší individuální úspěch mezi dospělými?

Ano, je to moje první finále i první vítězství na okruhu PSA. S výsledkem jsem maximálně spokojený, i když to bylo velmi těsné.

Na juniorském světovém žebříčku jste se pohyboval na druhém místě, mezi dospělými jste momentálne 118. Co je vaším cílem?

Juniroský žebříček již nesleduji, soustředím se pouze na dospělé. Samozřejmě se chci stát světovou jedničkou, ale mám postupné cíle. Tento rok bych se chtěl dostat do první světové stovky, snad se mi to i díky vítězství na Prague Open podaří. V příštím roce bych rád dosáhl mezi nejlepších 16 hráčů světa.


Z Bombaje (bydliště Maheshe Mangaonkara) je to do Prahy přibližně 10 000 km, proč právě Prague Open 2012?

Už tři měsíce se připravuji na mistrovství Indie, pracuji opravdu tvrdě, nejenom na fyzičce a technice, ale také na mentální přípravě. Po každém cvičení si měřím si tlak, puls, dělám maximum pro to, abych uspěl. Do Prahy jsem si přijel otestovat, jak jsem na tom. V tomto termínu to byl jediný PSA turnaj, kde jsem měl jistou účast v hlavní části turnaje.

Měl jste čas si Prahu prohlédnout?

Ne, jsem zde kvůli squashi. Ale jsem nadšený organizací turnaje a líbí se mi zdejší počasí! Miluju chladno.

Je vám 18, předpokládáme, že studujete. Jak se vám daří kombinovat školu se squashem a s cestováním?

Ano, studuji na střední škole. Všude, kam cestuji, si učení beru s sebou. Navíc mne na cestách doprovází  maminka a ta vždy dohlédne na to, abych v učení něco nezanedbal.Velmi známou osobnosti indického i světového squashe je Dipika Pallikal, pomáhá její jméno ke zlepšení postavení squashe v Indii?

Squash skutečně nepatří mezi top sporty v Indii, srovnávat popularitu squashe např. s kriketem je zcela nemyslitelné. Ale take je pravda, že se to trochu zlepšuje a to i díky spoustě aktivit, kde vystupuje nebo které organizuje Dipika Pallikal, Saurav Ghosal, případně další známé osobnosti.

Máte možnost trénovat společně s nejlepšími indickými hráči jako je například Daurav Ghosal (světová 17)?

Se Sauravem Ghosalem tránuji celkem často, vždy, když jsme oba v Indii snažím se jej kontaktovat.Přispívá stát nějakou formou na vaši přípravu?

Bohužel nikoliv, jak už jsme zmínili, squash je na okraji zájmu v Indii a i když se to v posledních několika letech zlepšuje, státní podpora pro squash zatím neexistuje.


SquashPage.net vám přeje hodně štěstí a naplnění vašich cílů.Zobrazit komentáře »
« Skrýt komentáře

Komentáře k článku

Přidat komentář
Jméno:
Opiště prosím kód captcha
pozn.: šedá - neregistrovaný uživatel, zelená - registrovaný uživatel, červená - administrátor


Další články v této sekci

Jeden game s Lucasem Serme

Poražený finalista turnaje Prague Open 2012 - Francouz Lucas Serme se s námi po zápase podělil o své dojmy z turnaje a prozradil i něco ze svých plánů do budoucna. Lucas již několik let patří mezi... Celý článek »
Sunday, 02. December 2012 12:48 0 komentářů

Jeden game s André Haschkerem

Stálicí české squashové scény posledních měsíců se stal německý hráč André Haschker. André je již několikátou sezónu členem extraligového týmu SC Strahov A, účastní se PSA turnajů hraných na půdě Čech... Celý článek »
Sunday, 02. December 2012 12:11 0 komentářů

Výsledek finálového zápasu

24.11.2012 Finálový zápas Prague Open 2012 je za námi. Ze souboje Mahesh Mangaonkar (Indie) vs. Lucas Serme (Francie) vyšel lépe po pěti setech indický mladík Mahesh Mangaonkar - 3:2 - 5/11, 11/5,... Celý článek »
Sunday, 25. November 2012 00:44 0 komentářů

Program 24.11.2012

Dne 24.11.2012 se odehrají zápasy: Finále 17:00 bude záležitostí hráčů nastupující generace. Indický 18-ti letý junior a vítěz British Open 2009 juniorů do 15-ti let Mahesh Mangaonkar se postaví na... Celý článek »
Saturday, 24. November 2012 09:02 0 komentářů

Výsledky čtvrtfinále

Páteční večerní čtvrtfinále určilo 4 nejúspěšnější hráče, kteří zítra v 10 hodin dopoledne nastoupí do semifinálových bojů. Z dalších zápasů vypadl druhý nejvýše nasazený a zároveň nejstarší účastník... Celý článek »
Saturday, 24. November 2012 00:43 0 komentářů

Dále čtěte na SquashPage.net