aDSC_6658 aDSC_6658
aDSC_7373 aDSC_7373

CASE Swedish Open 2014

10.02.2014 01:07

Je dobojováno, po hodině a půl může zvednout pohár nad hlavu Nick Matthew. Finále bylo důstojným završením celého turnaje, dva vynikající semifinálové zápasy byly minimálně dorovnány samotným finále. Železný Nick versus umělec Ramy. Nakonec 100% koncentrace podložená vynikající fyzickou připraveností slavila úspěch. První set 10:10, následuje Nickův setboll, Ramy kontruje třemi vítěznými údery v řadě. Každá z výměn psala verš do squashové oslavné písně. Druhý a třetí set v režii Angličana, zápas se zdál být rozhodnutým, Ramy Ashour měl však jiný názor a čtvrtý set získal 11:6, Nick si výjimečně vybral chvilku s menší koncentrací. Ovšem do pátého setu nastoupil Nick na 100% a Ramy již působil trochu unaveně.

Ramy Ashour se dokázal po vleklém zranění vrátit ve vrcholné formě, na příštím turnaji si jistě dojde pro vítězství.

Nick Matthew (Anglie) vs. Ramy Ashour (Egypt) 11/13, 11/6, 11/8, 6/11 11/4 (90minut)

8.2.2014 Už známe oba protagonisty zítřejšího finále CASE Swedish Open 2014 ... jsou jimi [3] Nick Matthew a [1] Ramy Ashour.

Vypsané sázky:

Unibet Case Swedish Open 2014

Nick Matthew vs. Gregory Gaultier 12:10, 11:8, 11:1 (61 minut)

Mezi squashovými odborníky se před zápasem dvou aktuálních světových jedniček dlouze diskutovalo o možném průběhu utkání. Obecně panoval názor, že zápas bude mít dlouhého trvání a jeho délka neklesne pod 90 minut. Ale jedni míní ... a hlavní aktéři potom mění. V utkání zvítězil Nick Matthew za 61 minut 3:0 na sety. Angličan tak snížil vzájemné skóre na 13:15. První 2 sety nabídly výborné výměny hodné světových jedniček, každý bod byl šachovou partií a stál oba hráče kvantum fyzických sil. Matthew si udržoval 2-3 bodový náskok, Gaultier vždy v pravou chvíli snížil, v prvním setu dosáhl dokonce na setball za stavu 10:9. Do třetího setu už ale nastoupila pouze jedna jednička, Greg za sebe poslal psychicky i fyzicky unaveného hráče, který dokázal uhrát jediný bod.Ramy Ashour vs. Amr Shabana 9:11, 11:2, 11:8, 6:11, 11:7 (73 minut)

Druhý semifinálový zápas nabídl drama až do samého konce. Oba Egypťané produkovali neuvěřitelné shoty, Shabana opět udivoval rychlostí a výdrží. Ovšem hlavní squashové pravidlo zůstalo neporušeno, je-li Ashour zdravý, vítězí.

 


Finále zítra v neděli v 15 hodin.

Unibet sázky na semifinále

 

7.2.2014 Čtyři stateční, kteří si dnes ve Švédsku zahrají semifinále jsou : [2] Gregory Gaultier vs [3] Nick Matthew (14 hodin) a [6] Amr Shabana vs [1] Ramy Ashour (15 hodin). Všichni postupující až na Ramyho zvítězili poměrem setů 3:0, Ramy sehrál nejdejší utkánídne  a dovolil svému soupeři uhrát set. Naopak, nejkratší dobu setrval na kurtě Gregory, nemilosrdně podrtil Petera Barkera za 30 minut. Na Angličanovi bylo znát, že na kurtě fyzicky trpí. Amr Shabana a Borja Golan se ve společném zápase potkali už 5x (4x zvítězil Amr), ale včera to bylo poprvé, kdy byl Španěl výše nasazený než Egypťan. Ramy ve svém druhém zápase na turnaji - proti Omaru Mosaadovi, dosavadní skóre 12:0 - hrál o poznání uvolněněji, v prvním kole si otestoval nohy a ve čtvrtfinále už jsme viděli z jeho strany úplně jiné nasazení. Ramy po zápase vzdal hold poraženému, když mluvil o tom, jak se světová špička vyrovnává. Zmínil, že dříve byli hráči Top10 výkonnostně odtrženi od zbytku světa, dnes kdokoliv z TOP30 může zvítězit.

Dnes se dočkáme kuriózního zápasu, v semifinále Case Swedish Open se střetnou dvě současné světové jedničky.

 

[2] Grégory Gaultier (Fra) 3-0 [5] Peter Barker (Anglie)           11/5, 11/3, 11/4 (30m)
[3] Nick Matthew (Anglie) 3-0 [7] Daryl Selby (Anglie)                  11/3, 11/3, 11/6 (43m)
[6] Amr Shabana (Egy) 3-0 [4] Borja Golan (Španělsko)                  11/8, 11/8, 12/10 (48m)
[1] Ramy Ashour (Anglie) 3-1 [8] Omar Mosaad (Egy)               7/11, 11/5, 11/3, 11/5 (45m)
 

 

 

7.2.2014 Ve Švédsku odstartovala ve čtvrtek 6.2. hlavní část soutěže prestižního Case Swedish Open 2014. Turnaje se účastní po delší pauze i Ramy Ashour a celý svět byl v očekávání, v jaké zdravotní formě Egypťan do turnaje zasáhne. Odehrané první kolo nepřineslo žádná překvapení, do čtvrtfinále postoupili všichni favorité, tedy i včetně Ramyho. Ten v prvním kole sehrál zápas se stále se zlepšujícím Simonem Rosnerem ... a po krátké rozcvičce, která vyústila ve stav 1:1 na sety přestal Ramy diváky napínat a zápas dotáhl do vítězného konce 3:1. Do kola dalšího tak postoupilo všech osm nasazených hráčů.

V prvním kole se zapotili Angličané - především Peter Barker s Australanem Cameronem Pilley v pěti setech a ve stejném poměru gamů i Daryl Selby se snaživým Grégoirem Marchem. Světové jedničky Nick Matthew a Gregory Gaultier v úvodu turnaje šetří síly, postoupily bez větších obtíží 3:0. Možná právě Ramy měl na úvod nejobtížnější los, protože squashový styl Simona Rosnera působí Egypťanovi jisté problémy. Všichni jsme se zatajeným dechem sledovali pohyb ještě nedávné světové jedničky (ano, číslo 4 u tohoto hráče působí trochu nepatřičně) v rámci hry, zda nepřijde nějaký náznak problémů, ale zdá se, že je vše, jak má být. Uvidíme, co přinese čtvrtfinále, kde se Ramy postaví do zápasu proti krajanu Omaru Mosaadovi, se kterým často svádí na kurtě obrovské bitvy.Zobrazit komentáře »
« Skrýt komentáře

Komentáře k článku

Přidat komentář
Jméno:
Opiště prosím kód captcha

Martin: Nezlobte se na mě,ale já viděl to,ze Rámy mel zase zdravotní potíže.Sice dohrál,ale bylo zcela evidentní,ze nemohl běhat na 100%.

10.02.2014 08:13

admin: Dobrý den Martine, v žádném případě se nezlobíme, naopak, děkujeme za Váš názor. Zápas jsme sledovali v přímém přenosu a viděli jsme situaci prostě jinak než vy. Více nám všem napoví další turnaje, na přelomu února a března je Ramy a většina špičky přihlášena na Windy City Open v Chicagu ... Ramy hraje hodně fyzicky náročný styl hry (často volí různé nečekané údery do protipohybu) a z toho pramení jeho častá zranění, teď to není poprvé a pravděpodobně ani naposledy :-(. Budeme doufat, že se hráči jeho velikosti podaří dát zdravotně do kupy a ještě se dočkáme spousty úžasných zápasů v jeho podání.

10.02.2014 09:03

Martin: Ano,on toho jsou diskuse a Urcite se nechci přít,tak to nebylo myšleno.Mate pravdu,Rámy hraje fyzicky velmi náročný squash,ale myslím,ze fyzická nerozhodovala.Na zapas jsem se také díval live a i na ostatní zápasy,kdy už v předchozích zápasech mel zdravotní problémy,dle mého názoru.Ostatne tomu nasvědčuje i par vymen,během kterých občas trochu "kulhal" .Kazdopadne souhlasím,ze se jednalo o velmi hezke zápasy.Ale troufnu si tvrdit,ze kdyby byl Ramy fit,vyhral by turnaj on,protoze si myslím,že je před ostatníma o krok napred.Trosku mě zklamal Gregory,který se mi zdal trosku bez chutě.A hodne se obavám,ze zranění je u Ramyho tak dlouhodobě,ze už to nebude dobre nikdy.Rad bych se pletl,protoze jeho hra je lahoda pro squashové oko:-)

10.02.2014 11:01

admin: Bohužel se také obáváme, že Ramy velmi obtížně bude ještě ve 30+ letech hrát squash jako Nick nebo Greg ... v takové vrcholové formě a jak moc rádi bychom se pletli :-(. Děkujeme za doplnění pohledu na turnaj, jsme opravdu rádi, když se tu otevře diskuze na podobná témata.

10.02.2014 11:18

Martin: Bohuzel musím souhlasit a přidat svůj pohled,ze nejen,ze Ramy ve 30+ nebude hrat squash jako Nick,Greg,Amr atd.,ale ze bohuzel už nebude hrat vůbec,neboli už jen spis pro zábavu:-(.Ale rozhodne mu to nepřeju a budu doufat,ze můj názor bude mimo.Jde ale bohuzel videt,ze už je z toho sám znechuceny a některé míče,které by i mel,radši vypouští z obav o obnovení zranění a to ho nebude dlouho bavit. Pokud bych si mohl dovolit malou poznámku tady v diskusi,nebo-li namet...nepremysleli jste nad squashovym forem? Myslím,ze tady na stránkách by se mohlo solidně rozběhnout a squashové forum u na internetu není,nebo li není žádné funkcni.Sam jsem jedno založil,lec z nedostatku času a hlavne dispozic se neujalo,protoze proste není nikde videt.Myslim,ze squash by si nejake větší forum zasloužil.Berte to,prosím,jen jako takový nápad a pokud to sem nepatří,klidně to smažte. A na závěr se omlouvám za chyby,ale píšu z mobilu a neco si opravuje dle své libosti:-)

10.02.2014 12:19

admin: Dobrý den, s myšlenkou na fórum jsme již několikrát koketovali a dosud jsme se nerozhodli forum spustit. Napadají nás otázky jako např. - moderované nebo nemoderované forum? anonymní nebo pouze pro registrované? atd Zvážíme tedy znovu :-) Děkujeme za inspiraci.

10.02.2014 22:36

Martin: No,osobně neznám forum bez registrace,ačkoliv to Jiste jde,ale už by to asi nebylo "právě" forum.A co se moderování tyce,tak si myslím,ze moderování Urcite.Mozna se pletu a forum by se nechytilo,ale pokud by bylo zde,myslím,ze má šanci na úspěch.Treba ve spolupráci s vaseliga.cz,kde by se jistě dala domluvit reklama,by přibyl nemalý počet diskutujících.Za mě musím rict,ze mi squashové forum chybi.Myslim,ze amatérů je cim dal více a kde dnes každý jde jako první,kdyz chce něco vedet...na forum.A mít u nás první squashové forum,které by bylo si myslím dlouho i Jedine,bylo by jistě přínosem i pro vaše stránky.Samozrejme neznám koncepci vašeho serveru a netuším,jak velký přínos,nebo starosti by to pro vás byly,ale osobně si myslím,ze při troše snahy by mohlo vzniknout fungující forum.Ale to jsou jen mě domenky a jak říkám,nevim jaké jsou vaše cile a hlavne,jsou li na to lidi:-).Sam bych se rad podělil o zkušenosti s testováním výpletu,raket,bot atd. Takze já bych byl jiste pravidelným návštěvníkem:-).

10.02.2014 23:56
pozn.: šedá - neregistrovaný uživatel, zelená - registrovaný uživatel, červená - administrátor


Další články v této sekci

Dále čtěte na SquashPage.net