aDSC_6690 aDSC_6690

World Series Finals 2014

18.03.2014 06:55

King Ashour back on his throne

Závěrečné utkání podniku skončilo vítězstvím Ramyho Ashoura. Finálové utkání mezi Mohamedem Elshorbagym a  Ramy Ashourem začalo ve velkém stylu, první set bral Elshorbagy v poměru 17:15 (ač prohrával již 10:8), ve druhém setu vedl Elshorbagy již 5:2 a zdálo se, že naváže na úvodní zápas turnaje, kdy Ashoura porazil 2:0. Pak se opakoval scénář, který známe z mnoha zápasů mistra Ramyho. Ramy Ashour se zkoncentroval, přeřadil na vyšší rychlostní stupeň a svému soupeři již nedal šanci a zápas dotáhl do vítězného konce 3:1.

Ramy Ashour vs. Mohammed Elshorbagy 15/17, 11/7, 11/4, 11/5 (63m)

19.3.2014 V Richmondu nás čeká egyptské finále

Již průběh prvního setu naznačil, že je Ramy Ashour opět naladěn na vítěznou vlnu. Greg Gaultier vedl již 6:1 a 10:6, ani to však nestačilo. Druhý a třetí set se odehrál pod taktovkou Ramyho Ashoura.

"Mo" Mohamed Elshorbagy potvrzuje skvělou formu z poslední doby a dokázal zopakovat, v 94 minut dlouhém utkání, své nedávné vítězství nad Nickem Matthewem (opět v poměru 3:2). Připomeňme, že finále je opakováním duelu ze skupiny, kdy zvítězil Elshorbagy 2:0.

Finále začíná zítra 20.3.2014, 30 minut po půlnoci.

Ramy Ashour 3-0  Gregory Gaultier            13/11, 11/8, 11/7 (47m)
Mohamed Elshorbagy 3-2 Nick Matthew     9/11, 11/7, 11/6, 4/11, 11/3 (94m)

18.3.2014 Základní skupiny jsou dohrány, známe složení semifinálových dvojic. Výtečnou formu zatím potvrzuje Mohamed Elshorbagy, který získal cenné skalpy Ramyho Ashoura a Jamese Willstropa. V semifinále bude mít šanci přidat další kousek, tentokrát v podobě Nicka Matthewa. O "překvapení" večera se postaral Simon Rosner, který porazil (již jistého postupujícího) Gregory Gautiera.

4. Tarek Momen

17.3.2014 V Richmondu se ve finále světové série můžeme dívat na velmi zajímavý squash a výsledky. Hraje se "pouze" na dva vítězné sety, což může na hráče působit určitým nezvykem :-). Výsledky jsou uvedeni níže, dnes nás čeká třetí den v základních skupinách, který rozhodne o postupech do semifinále.