aDSC_9843 aDSC_9843

Swiss Junior Open 2014

05.12.2014 08:45

Poslední zápasy na Swiss Junior Open určily konečné umístění našich hráčů. Hezké páté místo získala Eliška Jičínská v kategorii GU13, když si poradila s Ninon Lemarchand (FRA) 3:1 (8-11, 11-8, 11-3, 13-11). Ondřej Vorlíček dnes neměl větší problémy s Mathisem Lemarchandem (FRA) a s přehledem svého soupeře přehrál 3:0 (11-6, 11-4, 11-4). Benjamin Bergel měl proti Adrienu Douillardovi pouze jednu světlou chvilku ve třetím setu, jinak tahal v utkání za kratší konec a prohrál 1:3 (4-11, 3-11, 11-7, 3-11) a obsadil konečné 14. místo. Jeden z nejhezčích a zároveň nejdramatičtějších zápasů odehrál Matouš Sochůrek s Nilsem Roeschem (SUI). Hráči se vydali ze všech svých sil, každý set měl hodně dramatickou koncovku, když Matouš postupně neproměnil pět gameballů a čtyři matchbally. Po velkém boji nakonec Matouš podlehl 2:3 (11-13, 11-7, 14-12, 12-14, 9-11) a obsadil tak velmi slušné 6. místo. Všem našim hráčům děkujeme za reprezentaci a předvedené výkony.

text: Jan Mutina

6.12.2014 Sobotní hrací den Swiss Junior Open měli hráči do 15 let na programu pouze jedno utkání. Benjamin Bergel si bez větších obtíží poradil s houževnatým Campbellem Wellsem (SUI) 3:0 (11-7, 11-2, 11-3). Ondřej Vorlíček nestačil na Roka Voncinu (CRO), když mu byl vyrovnaným soupeřem pouze ve druhém setu a prohrál 0:3 (3-11, 9-11, 5-11). Matouš Sochůrek velmi dobře rozehrál utkání s Manuelem Paquemarem (FRA), když získal první set. Na začátku druhého setu, mu Francouz musel pro zranění kotníku vzdát a Matouš tak bude zítra bojovat o 5. místo. Ondra čeká zápas o 11. místo a Benyho o místo 13. Adam Sinkule dnes měl 100% úspěšnost, když vyhrál obě svá utkání a skončil na konečném 29. místě. Marušce Jičínské patří v kategorii GU15 po vítězství na Mercédesz Szabó (HUN) celkové 11. místo. Elišku čeká zítra poslední utkání o konečné 5. místo. Všem hráčům držíme do zítřejšího finálového dne palce.

6.12.2014 Druhý hrací den Swiss Junior Open bojovali tři naši hráči v kategorii BU15 o postup mezi elitní osmičku. Jako první šel na kurt Benjamin Bergel, který měl proti sobě nasazenou jedničku Yannicka Wilheliho (SUI). Ze strany Benyho to byl nejpovedenější zápas v poslední době, i když soupeři podlehl 1:3 (4-11, 11-9, 4-11, 5-11), tak zejména ve druhém setu ukázal, že je s ním třeba v budoucnu počítat.

Druhým našim hráčem, který měl šanci se dostat do top 8, byl Matouš Sochůrek. Ten měl proti sobě Campbella Wellse (SUI). Houževnatý soupeř dělal Matoušovi starosti zejména v prvním setu, kde rozhodoval až tie-break. Po jeho vítězném ukončení, měl už Matouš zbytek utkání pod kontrolou a zvítězil 3:0 (13-11, 11-5, 11-7) a postoupil mezi osm nejlepších.

Třetí želízko Ondřej Vorlíček šel na kurt s Jackem Mittererem (ENG). Soupeře jsme včera sledovali a Ondru nečekalo jednoduché utkání. To se potvrdilo hned v prvním setu, který Ondra prohrál těsně v koncovce, ve druhém setu Ondra srovnal hru i skóre. Bohužel v dalším průběhu utkání soupeř přehrál našeho hráče zejména délkou svých úderů a přesným zakončením z backhandu. Ondra nakonec prohrál 1:3 (9-11, 11-9, 6-11, 9-11).

Po odpoledních zápasech nezůstal v hlavní soutěži bohužel ani jeden náš zástupce. Matouš Sochůrek v souboji o postup do semifinále prohrál po velmi bojovném výkonu s Jaredem Carterem (ENG) 0:3 (10-12, 8-11, 3-11). První dva sety byly naprosto vyrovnané, bohužel se v nich Matoušovi nepodařilo zvítězit, ve třetím setu už našemu hráči trošku došli fyzické i psychické síly a čeká ho tak boj o konečné 5. - 8. místo.

Ondra Vorlíček zvítězil proti Nathanovi Meadovi (ENG) 3:1 (11-5, 11-6, 3-11, 11-7), když ve třetím setu trochu ztratil koncentraci a Benjamin Bergel prohrál s Davidem Maierem (LICH) 0:3 (8-11, 11-13, 4-11), soupeř těžil hlavně z nepřesných úderů Benyho.

Nováčkům na Super Sérii Elišce a Marii Jičínským a Adamovi Sinkulemu se daří střídavě a získávají zde hlavně cenné zkušenosti.

text:Jan Mutina

5.12.2014 O mikulášském víkendu se hraje v Curychu další z turnajů ESF junior Circuit a to Swiss Junior Open, který je zařazen do kalendáře jako super série.

Na turnaj bylo přihlášeno osm českých hráčů, bohužel vzhledem ke zdravotním problémům svoji účast zrušili Kristýna Fialová a Vojtěch Babišta. Do Švýcarska tak odcestovalo šest našich juniorských nadějí.

Svůj debut si zde odehrály sestry Marie a Eliška Jičínské. Maruška v kategorii GU15 měla těžký los, který ji určil za soupeřku Cassandru Fitze (SUI), která je nasazená jako ¾. Zkušenosti se projevily i na kurtě a i když byly k vidění hezké výměny, tak Maruška nakonec prohrála 0:3 (3-11, 8-11, 6-11). Její sestra Eliška hraje v kategorii GU13 tabulku, jako první ji čekala nasazená hráčka č. 2 Fleur Maas (NED). Eliška byla hodně nervózní a utkání prohrála 0:3 (0-11, 4-11, 4-11).

Další čtyři čeští hráči hrají shodně kategorii chlapců do 15 let. Jako první se představil Adam Sinkule proti Nilsi Roeschovi (SUI). Bohužel Adam nebyl dostatečně důrazný a jeho soupeř toho využil a Adam podlehl 0:3 (2-11, 2-11, 2-11). Po Adamovi nastoupil Benjamin Bergel proti Villovi Koskinenovi (FIN). Větším důrazem a přesností Beny přehrál soupeře 3:0 (11-9, 11-6, 11-8). Matouš Sochůrek měl za soupeře Adrie Kravchuka (UKR) a Matouš byl jasným pánem na kurtu 3:0 (11-3, 11-2, 11-1). Posledním z našich hráčů dohrával Ondřej Vorlíček. Ondru čekal domácí Fabio Fuchs. Začátek prvního setu nebyl ze strany našeho hráče nejpovedenější, po sérii nevynucených chyb brzy prohrával 1:6, potom se však Ondra zahřál, výsledek setu otočil a v dalším průběhu zápasu už dominoval 3:0 (11-9, 11-6, 11-5).

V pátek naši hráči začínají zápasy dívek v 9:30. Výsledkový servis ZDE.