aDSC_9975 aDSC_9975

PlayOff extraligy ČR 2012 neděle 20.5.

20.05.2012 20:21

20.5.2012 17:00 FINÁLE ČESKÉ EXTRALIGY PRÁVĚ SKONČILO

Vítězem finále extraligy mužů po rok 2012 se stali (dle očekávání) domácí hráči ze Strahova. Letošní získaný titul v kategorii mužů je pro ně jubilejním 15-tým. Vzájemný finálový zápas Revott team Strahov A a Sportprofit Slovan Brno skončil 3:1, když čestný úspěch poražených zaznamenal Ondřej Uherka proti Jaroslavu Čechovi 3:1 (11/8, 8/11, 14/12 a 11/6) za 57 minut. Ostatní zápasy Strahov ovládl tak, že soupeři nezískali ani set (Lukáš Jelínek vs Michal Jadrníček 3:0, Cameron Pilley vs Roman Švec 3:0 a Lucas Serme vs Daniel Mekbib 2:0).

Vítězkami ženského finále jsou taktéž squashistky domácího klubu SC Strahov A ženy. Titul se strahovským hráčkám podařilo získat po třetí v historii. Zdejší ženy prokázaly taktickou i herní připravenost, když do bojů o nejcennější kov s týmem FOTOROBOT nastoupily pouze ve dvou. V prvním zápase nejdříve Anna Klimundová porazila Katku Vágnerovou 3:0 (12/10, 11/4, 11/6) a srovnala tak stav utkání na 1:1. Rozhodujícím se ukázal zápas Natálie Babjukové a Evy Feřtekové. Obě ženy bojovaly statečně za mocného povzbuzování diváků a nakonec Natálie dokázala porazit Evu 3:2 na sety. V pátém setu prohrávala již 2:8, ale přesto za takto nepříznivého stavu otočila skóre až na konečných 11/9 (11/7, 9/11, 13/11, 11/13 a 11/9).

Známe i držitele bronzových a bramborových medailí.  Za týmy mužů bojovaly : Buldoci Praha vs Corkers Ostrava - PRINCE TEAM . Buldoci třetí místo získali i přesto, že dnes proti ostravským Corkers opět nastoupili pouze ve třech hráčích 3:1.

• Petr Martin porazil Pavla Sládečka 3:2 (11/9, 11/2, 6/11, 2/11 a 15/13)
  • Ondra Ertl porazil Jakuba Solnického 3:0 (11/5, 11/3 a 11/4)
  • Jan Veselý porazil Jakuba Šichnárka 3:1 (11/5, 8/11, 11/5 a 11/7)

Za ženy se střetly hráčky SC Otec team ženy A vs All4sport. Týmu Otec sice chyběla jejich nejsilnější hráčka Veronika Koukalová, ale to tento tým nedokázalo zastavit v boji o zisk bronzu. V sestavě Martina Kakosová, Tereza Svobodová a Petra Oličová porazily All4sport 2:1.

• Petra Oličová vs Martina Bajerová 0:3 (4/11, 3/11, 5/11)
  • Tereza Svobodová vs Klára Janošková 3:0 (11/5, 11/9  a 11/5)
  • Martina Kakosová vs Denisa Tichá 3:0 (11/7, 11/9 a 13/11)