aDSC_2030 aDSC_2030

British Junior Open 2016

02.01.2016 11:46

8.1. 2016 Viktor Byrtus končí na British Junior Open 2016 v kategorii B15 na neuvěřitelném 6. místě. Na pozicích1 - 5 v této kategorii jsou umístěni všichni hráči pouze z Egypta. V souboji o 5. příčku Viktor prohrál opět velmi těsným výsledkem 2:3 proti [5/8] Yehia Elnawsany (12/14, 9/11, 11/5, 13/11 a 5/11).

B17: Vojtěch Ryba - 50. místo

Celkově z možných osmi titulů Egypt vybojoval šest a potvrdit tak svoji nadvádu na tomto turnaji.

5.1.2016 Viktor Byrtus si dnes v úterý v zápase o postup do bojů o 5. místo poradil s hráčem Malaisie [3/4] Muhd Hafiz Zhafri za 20 minut! a zítra, poslední den turnaje, Viktora čeká utkání s dalším Egypťanem [5/8] Yehia Elnawsany.

Před finálovým dnem už je jasné, že kategorie do devatenácti a sedmnácti let budou mít vítěze z Egypta - jak dívčí, tak chlapecké kategorie. V B15 a G13 bude vítězit také Egypt. Pouze v kategoriích G15 se do finále dostala jedna neegyptská squashistka - Američanka [5/8] Marina Stefanoni a pouze v kategorii B13 je finále záležitostí hráčů mimo Egypt - o zlato zabojují domácí [1] Sam Todd s Malaicem [3/4] Muhammadem Azharem.

4.1.2016 Viktor Byrtus podlehl po skvělém výkonu nasazené dvojce Omaru El Torky v B15 až v pátém setu 9:11 (podobně jako před 2 lety v B13 v souboji o bronz).

Připomeňme, že Viktor byl ve čtvrtfinále jediným Evropanem, který prošel v této kategorii až tak vysoko, zbývajících 6 hráčů v tomto kole bylo z Egypta a jeden v Malaisie. Semifinále už je tu dál čistě egyptské ... Gratulujeme a budeme sledovat další výsledky v souboji o 5. místo!

3.1.2016 Viktor Byrtus se v nedělním druhém zápase skvělým výkonem a výhrou 3:1 (8:11, 11:7, 11:1 a 11:3) nad domácím [5/8] Jaredem Carterem probojoval do poslední osmičky hráčů B15. Dnes v pondělí si zahraje čtvrtfinále s nasazenou dvojkou Egypťanem Omarel El Torky. Viktor je tak jeden ze dvou hráčů mimo Egypt, kteří se do čtvrtfinále této kategorie dokázali probojovat.

3.1.2016 Včera v sobotu 2. ledna odstartoval v Anglii tradiční turnaj British Junior Open 2016. Turnaje se účastní i česká juniorská reprezentační výprava ve složení hráčů:

B13: [17/32] Karim Farrag, Farid Farrag
G15: Tereza Šlehoferová
B15: [9/16] Viktor Byrtus, [17/32] Marek Panáček
G17: [17/32] Michaela Čepová, [17/32] Kristýna Fialová
B17: [17/32] Matouš Sochůrek, Vojtěch Ryba

Ve všech kategoriích, mimo B13, jsou nejvýše nasazenými hráči Egypťané. V B13 je to domácí Sam Todd. V nejprestižnější kategorii do 19-ti let jsou horkými favority Nouran Gohar a Youssef Soliman.

Z našich hráčů je nejvýše nasazeným Viktor Byrtus [9/16] v kategorii do 15-ti let. Viktor dosáhl historicky zatím největšího českého úspěchu na British Junior. V roce 2014 vybojoval neuvěřitelné 4. místo v kategorii B13 v silné konkurenci egyptských hráčů, když utkání o bronz prohrál až v pátém setu 9:11.

V tento okamžik postupuje z českých hráčů pavoukem vzhůju již pouze Viktor Byrtus, který výhrou nad Indem [17/32] Utkarshem Bahetim potvrdil své nasazení a postoupil do třetího kola mezi 16 nejlepších hráčů turnaje. Jeho dalším soupeřem bude nasazený domácí hráč [5/8] Jared Carter.